Gifts from Alumni

Class of 1934

Dr. Raymond C. White
 

Class of 1936

Mr. Howard H. Wolfe
 

Class of 1940

Mrs. Martha Sonner Mero
 

Class of 1941

Miss Dorothy E. Bartgis
 

Class of 1942

Miss Anne E. Haislip
Robert P. Irons MD
 

Class of 1943

Ruth Payne Cunningham
Julia Millar Ellis
Dr. Gloria Marquette Payne
Mrs. Carolyn Collett Respess
Irene Burky Snyder
 

Class of 1944

Virginia Isner
 

Class of 1945

Doris Dye Kelly
 

Class of 1947

Russ Isner
Mrs. Elizabeth Guye Kittle
Ms. Elizabeth Harper Rupp
 

Class of 1948

Leah Easton Brown
Nicholas Hahon
Fred Harman
Mrs. Lena Bradley Itnyre
Mrs. Nellie L. Lake
Mrs. Camille Esposito Sawyer
Mrs. Norma P. Daetwyler Stalnaker
 

Class of 1949

Eileen Knapp Basil
Mr. Robert S. Craig
The Rev. Frank A. Davison
Rebecca Hellems DiGiovanni
Mr. John N. Funk Jr.
Mrs. Doris A. Smith Gurd
Eric R. Karg
Dr. Ralph L. Kendall
Charlie Kerns
Mr. Ross E. Marteney
Donald Meierdiercks
Mr. Robert T. Paul
Mrs. Mabel Vanscoy Phares
Mr. George W. Sawyer, Jr.
Frank Scarfo
Dr. James W. Tinsley
Mr. Harold B. Varner
Mr. Richard C. Winterhoff
 

Class of 1950

Mr. Richard W. Dye
Mrs. Barbara Phillips Grindle
Mr. Paul R. Grindle
Walter H. Hasbrouck MD
Mr. James H. Huey
Betty Little Intemann
Mrs. Jean Jennings Lanham
Mr. Hugh Leighty
Dr. Thomas J. "Jack" Martin
Mr. James K. Phares
Mrs. Lorna J. Gibson Phares
Mrs. Margaret L. Cox Rector
Mr. Charles R. Showen
Mrs. Bernice Sacks Thomas
Dr. Wendell Thomas
Mr. Peter Visnich
Mr. Ralph E. Wilmoth
 

Class of 1951

Mr. Billy Baer
Kenneth E. Carder
Mr. Robert T. Carney
Mrs. Chata Ingram Carr
Mr. Okey E. Chenoweth Jr.
Mrs. Dorothy R. Bennett Chensky
Mr. Charles C. Christian Jr.
Miss Dorothy V. DeBevoise
Mr. Thomas L. Elkins
Mr. John A. Geissinger
Mrs. Doris White Hall
Miriam Reed Holt
Dr. William L. Jones
Cecil G. Layman Jr.
Robert P. McLean
Cecilia Martin Meierdiercks
Elizabeth Shiflet Neale
Betty Cunningham Newman
Mrs. Mae Davis Nieman
Mr. William J. Nieman
Mrs. Eleanor Shiflet Porterfield
Mr. Matthew R. Purvis Jr.
Donald L. Rice
Dr. Orestes R. Rondinella
Vernon A. Shahan
Robert "Artie" Shaw
Mrs. Rebecca Mewha Shinaberry
Mrs. Catherine Adams Starcher
Mr. Richard B. Walden
Mr. Keith C. Weese
Mrs. Monna Fae Harman Yount
 

Class of 1952

Richard E. Barber
Betty Hawes Bragg
Dr. William H. Carr
Dr. Helenjane Weiner "Rusty" Cougan
Mr. James J. Creaturo
Peggy Rogers Crichton
Mrs. Irma Crosier Curran
Mr. John B. Dawson Jr.
Mr. Harry R. Fee
Ms. Jeanne Greves Fee
Ms. Marilyn C. Brown Hamelman
Mrs. Virginia Smith Holborow
Mr. Emmett L. Lambert
Mr. John C. Lee
The Rev. John M. Nehrebecki
Gene Perkins
Mr. Eugene H. Renner
Helen L. Cutright Robinson
Mr. John L. Sellick Jr.
Mrs. Christine Kesling Shumway
Dr. Douglas Shumway
Dorothy Steele Stacy
Mrs. Peggy Talbot Wagner
Len Whiting
 

Class of 1953

Charlotte McCammon Adams
Mrs. Virginia Masters Ayars
Ms. Janice Everett
Nancy Hugart Greer
Mr. John H. Harling
Dorothy Gerhardt Jones
Charles Leary
Mr. Mike Linkovich
Norman Lunde
Dr. Scott McCormick Jr.
Mr. William E. McEldowney
Alice Murachanian Norford
Mrs. Edith Buck Renner
Patricia Little Tabler
Mrs. Rita Kyle Thomas
Mr. Robert H. Tilly
Mrs. Louise Thomas Whitman
Sarah Jane Mills Withrow
 

Class of 1954

Carole Purvis Alexander
Mr. E. Martin Blendermann
Mrs. Frances M. Villee Blendermann
Mr. Arthur S. Hirshey
David R. Hoffman
Dr. Gilbert R. Hoy
The Rev. John E. Kuchta
John C. Little
Mr. John A. Maffucci
Mrs. Joan Overstreet Milanovich
Mr. Nicholas G. Milanovich
Mrs. Barbara J. Skinner Morgan
Paul W. Phipps
Dr. Richard D. Snyder
Mr. Vilas D. Stalnaker
Mr. James Steen Jr.
Elaine Pizzoferrato Ware
Bonnie McDonald White
Robert White
Mrs. Louisa Sager Yeuell
 

Class of 1955

Mr. Fred J. Bernard
Mr. Jack R. Blacka
Dr. Patrick V. Castellano
Mr. Clarence F. "Bing" Crosby Jr.
Ralph Kortyna
The Rev. Dr. William A. Leist
Aurilla Scherbaum Lesley
Ramona Leslie
Anna Jean Daetwyler Lunde
Mr. Ronald F. MacDonald
Mr. Paul R. Macklin
Dr. Charles W. Martin Jr.
Mr. John J. McKenzie
Mrs. Tish Davis McKenzie
Mr. H. Maxwell Morgan
Dr. Joseph H. Morton
Dr. John P. Petrali Jr.
Sidney C. Smith
Roger Waddill
Mr. Jackson B. Winter
 

Class of 1956

Mr. Branem J. Coberly
Mr. Eugene Karl Gilsleider
Dr. Robert A. Holliday
Mrs. Phoebe Hickman Johnkoski
Dr. William W. Joness
Mrs. Grace Lee Jordan
The Rev. John M. Klembara
Mr. Charles N. Lewis
Mr. Rudolph G. Luzzatto
Dr. Thomas J. Meakem
Mr. Frederick R. Miller
Mrs. Norma Jean Townsend Rector-Triplett
Mr. Howard Rubenstein
Mrs. Joan Montgomery Stern
Mr. George Triplett
 

Class of 1957

Mr. James W. Bone
Mrs. Gladys M. Warnke Calhoun
Mr. Thomas G. Capetanos
Mr. Robert A. De Esso
Mr. John H. Edwards
Rev. Dr. Daniel B. Gerhardt
Dr. Gerald Goldstone
Mr. Leonard L. Hood
The Rev. Robert E. Hullstrung
The Rev. Ruth A. Keck
Mr. Garret K. Lockwood
Mr. Donald A. Luloff
Mrs. Fay McGee Maynard
Mrs. Marilyn Palmer McCormack
Mr. David R. Mears
Mr. Robert Miserentino
Mr. Niel P. Petersen
Dr. Syngman Rhee
Mrs. Mary Bliss Rhodes
Dr. Ronald A. Rollins Sr.
Mr. Edgar Schumann
Leon Testas
Mrs. Joanne C. Dougherty Vaughan
Dr. Cosmo J. Vetrone
 

Class of 1958

William J. Amos
Mr. Maurice H. Arbogast
Mrs. Alice E. Fisher Bampton
Mr. Barry E. Blacka
Mrs. Nancy Compton Bodnar
Mrs. Peggie Chandler Bracken
Mr. George J. Buschman
The Rev. L. Norman Butler
Mr. Walter C. Calhoun Jr.
Nancy Malone D'Oench
Mr. Raymond R. Fry Jr.
Mrs. Barbara Ellen Brown Hart
Mrs. Exie Singleton Irons
The Rev. Dr. Neil L. Irons
Mr. William T. Jordan
Mr. Thomas W. Krogel
Mrs. Virginia Stalnaker Larese
Mrs. Mary Carolyn Soliday Meakem
Dr. Frank M. Mele
Mr. C. Carney Moran
Dick Niblett
Mr. John B. Reynolds
Mr. John A. Watring
Eileen L. Wilson
 

Class of 1959

Mr. James A. Allman
Mr. Robert D. Back
Ms. Doris A. Hoffman Baker
Mr. Wendell M. Cramer
Lt. Col. Michael G. Dakes USAF (Ret)
Mr. C. David Dickey
Mrs. Priscilla C. Weaver DiMario
Gene Filippi
Mr. William F. Frantz Jr.
Mr. Herbert G. Gaiss
The Rev. Dr. Ruth Herbert Gnagey
Capt. Robert T. Gregory SC USN (Ret)
Rolf T. Hammer
Mr. Donald E. Hauck
The Rev. Arthur C. Heldman Jr.
Mrs. Betty Faulkner Heldman
Mr. William R. Hitchner
Mr. Leonard E. Howell
Mrs. Almeda Shimer Huffaker
Mr. Philip S. Inglee
Mr. Joseph W. Larese
Franklin P. Marzullo III
Mr. Albert H. Phillips
Mr. Dick M. Royster
Mr. Joe R. Ruddle
Mr. William H. Sudbrink
Mr. G. David Vandenbergh
Mr. Herbert N. Wallace
Mr. David W. Waterman
 

Class of 1960

Leighton Andersen
Jean Whitehead Andersen
Ms. Barbara E. Bowers
Mr. Kenneth N. Connaughton
Mr. Frank H. Dickison III
Dr. Michael F. DiMario
Mr. Bruce O. Donaldson
Carol Douglas
Mr. Robert E. Dunn
Mrs. Valerie Heller Edwards
Mr. Sheldon C. Elias
Mr. Kenneth D. Gibson
Mr. Roger L. Hall
Charlotte A. Hinkle
David L. Hoyt
Nancy Drake Hoyt
Mr. Harold S. Hudspeth
Rev. Richard L. Huggins
Mrs. Dixie Singleton Jones
Mrs. Joan Carr Kilpatrick
Mr. William J. Lentino
The Rev. Bruce A. Macbeth
Herbert Marshall
Dr. Jack C. McDonald
Mrs. Joyce H. Blacka Miller
Eugene E. Morgan
Mr. Edward A. Pencek
Mrs. Belle Spencer Rogers
Dr. Jack D. Rogers
Mrs. Betty E. Fletcher Ruddle
Mr. Edward G. Sawtell
Mr. Arthur F. Schmidt
Mr. David H. Semendinger
Mrs. Della Mae Pope Semendinger
Mr. Paul R. Semendinger
Frank L. Slupe Jr.
Mr. Richard P. Smatana
Mr. Terry L. Smith
Mr. Paul S. Stirrup
Rev. Charles D. Symons Jr.
Mrs. Judith Newbery Thompson
Mrs. Gail T. Lewis Tubbs
Mr. William J. Tubbs
Mr. John A. Warren
Mrs. Katherine McGlothlin Warren
 

Class of 1961

Mrs. Susan J. Gore Back
Miss Patricia Bethany
Mrs. Elizabeth Reed Branch
Mrs. Judy L. Beckham Brewster
Mrs. Jacqueline Thornhill Bright
Mr. Richard C. Brown
Douglas Conary
Mr. David W. Ferreby
Mrs. Paula Ingram Ferreby
Mrs. Mary K. Collett Fry
Mr. Donald G. Galloway
Mr. Robert W. Hanson
Mr. William G. Hartman
Mr. George R. Heavner
Mr. Tharon L. Jack
Mrs. Judith L. Arbogast Jones
Mr. Thomas Y. Ling
Mr. Robert P. Livingston
Mr. Jim B. Lloyd
Mr. Leonard W. Martin
Mr. John S. McConnel
Mrs. Sharon L. Jack McQuain
Mrs. Elizabeth Lee Jackson Mennig
Mrs. Muriel A. Lewis Meserve
Mrs. Pauline Herrmann Moran
Dr. George P. Morgan Jr.
Mrs. Ruthann Hallett Normann
Mr. Roy S. Ostrom
Mr. William G. Pilat Sr.
The Hon. Mike Ross
Mr. John J. Sainato
Mr. Robert P. Sommer Sr.
The Rev. Charles N. Thompson
The Hon. O. Alan Thulander
Dr. Samuel Topal
Mrs. Dorothy Herring Wamsley
Mrs. Jo Ellen Simpson Watring
Mr. Kenneth C. Watson
 

Class of 1962

Mr. Peter Abramov III
Mr. Jude A. Basso
Mrs. Margaret R. Campbell Burnett
Mrs. Jane Chandler Elias
Fred Fincken
Mr. Donald E. Fowler
Mr. John R. Gunning
Mr. Sam Hollingsworth
Mr. Gary Horvath
Mrs. Judy K. Mewha Jack
Mrs. Katherine Glotfelty Johnson
Mrs. Dorothy J. Garner Ling
Mr. Paul K. McCallum
Mr. Willard L. McQuary
Mr. James R. Meyers
Mr. George F. Middleton
Dr. Charles H. Nauman
Gary North
Mr. Charles W. Phares
Mr. Robert R. Reich*
Mr. Edward G. Ringe
Mrs. Kay Woodward Royster
Capt. Donald Santamaria USN (Ret)
Dr. Barry I. Saul
Dr. George W. Scott
Mr. Fred C. Shepler Jr.
C. Richard Thompson
 

Class of 1963

Robert H. Aaronson III
Rev. Gary L. Baer
Helen N. Ellawanger Brown
Mr. James W. Bryant
Dr. Phillip Bussey
Lee F. Dobbs
Barbara Donaruma Fincken
Mr. Robert J. Fletcher IV
Mrs. Lori A. Salo Galloway
Roger P. Hailes
Mr. Joe M. Harris
Mr. David Hiester
Mrs. Madeleine N. Truesdell Hiester
Mr. Robert E. Hingel
Mrs. Margaret A. Hall Kitchen
Mr. Richard K. Lee
Mr. John P. Locke Jr.
Stephen W. Locke
Mrs. Harriett Hays Nicely Rector
Mrs. Judith McColly Reich
Dr. Leonard W. Rudnick
Mrs. Maria Erhard Santamaria
Mrs. Lorna Dale Savage
Mr. Richard C. Seybolt
Mrs. Carolyn Roberts Smoes
Mrs. M. Lynn Viereck Stoner
Barbara Frank Warren
Mr. Gary H. Weissenberger
Robert M. Wood
 

Class of 1964

Mr. Thomas A. Andersen
Ms. Karen Harmeier Berner
Mr. R. Bruce Blight
Mrs. Sue Russell Brown
Mr. Alan R. Colussy
Mrs. Judith Meinen Cramer
Mrs. Christine Laird Fallon
The Rev. Dr. Gilbert J. Fitzsimmons
Mrs. Susan Hodgman Fitzsimmons
Gerald D. Foster PE
The Rev. Dr. Jean Humason Henderson
Dr. Andrew H. Johanson Jr.
The Rev. Dr. David A. Kirk
Barbara Kennedy Lobdell
Mrs. Nancy Bohne Locke
Mr. Kent W. Mason
Mrs. Mary Louise DuBose McQuary
Eileen Cody Miller
Mrs. Ann Poling Rexrode
Mr. David W. Robinson
Nancy Rogers Sanders
Constance Sayre-Bahnsen
Rev. Karl D. Schimpf
Mrs. Mary M. Spivey Wehrle
Dr. Daniel M. Woodworth
 

Class of 1965

Mrs. Carol Rice Armentrout
Mr. Richard W. Bendy
Ms. Diane L. Winans Bennett
Mr. Lee S. Bohme
Mr. James O. Bushyeager
Mr. Dennis L. Bye
Donna Manzella Cathie
Mr. Walter C. Cathie
Mr. David E. Clapp
Mr. James C. Corts Sr.
Mrs. Julia Kenyon DeLisser
Dr. Richard DeLisser
Mr. Sam C. Dunlap IV
Louise Jarvis Elmore
The Rev. John C. Free
William A. George Jr.
Carolyn Ekins Heasley
Miss Julia Holmaas
Mr. David L. McConnell
Dr. Curtis S. McKee
Dr. H. Thomas Mullis
Ms. Judith A. Howard Murphy
Mrs. June Toth Myers
Dr. Robert G. Smith
The Rev. Samuel G. Strohm
Mrs. Susan Lloyd Woodworth
Mrs. Harley Sandford Wright
Mr. R. Gerald Wright
 

Class of 1966

Mrs. Corina DeMotto Belan
Mrs. E. Joanne Person Bendy
Mrs. Nancy E. Morgan Brown
Mrs. Suzanne Jackson Bye
Mrs. Nancy Walker Caparulo
Mr. Ralph Chapin
Mr. Frank R. Enders
Ms. Nancy Evans-Bennett
Mr. Wayne J. Finkbeiner
Thomas M. Gill
Mrs. Beverly A. Howell Gulley
Steve Hiner
Gale Robinson Lawless
Mr. Stewart S. Macsherry
Mrs. Barbara J. Bowen McConnell
Mrs. Martha M. Briegel McIlvaine
Dr. Robert M. McIlvaine
Mr. Guy C. Miller
Mrs. Elizabeth A. Chambliss Pitt
Mr. Lewis C. Prycl
Jan Smith
Mrs. Sandra Wilfong Smith
Mrs. Carol J. Anderson Specht
Dr. David Specht
Gary T. Swift
Mrs. Karen Gordon Tillotson
Mr. David R. Van Metre
Sue Rose Williams
Cheryl McClure Wood
Mr. W. A. Stewart Wright Jr.
 

Class of 1967

Mr. John R. Addeo
The Rev. James G. Anderson
Bob Baird
Mr. Robert N. Beckwith
Mrs. Dianne Lapp Cathie
Mrs. Susan Hillick Colussy
Mr. Clark B. Dearth
Ms. Emilie A. Dick
Miss Joan B. Harding
Col. Donald S. Harlacher USAF (Ret)
Mrs. Linda B. Hicks Hall
Mr. Lawrence B. Hunt
The Rev. J. William Kokie
Mrs. Joanne Loeffler Kokie
Dr. George M. Lauderbaugh
Carole Leland Lutness
Dr. Gail Hagerman McKee
Mrs. Elizabeth H. Lyon Perry
Mrs. Belva A. Penn Prycl
Mrs. Karen D. Kauffman Scherling
The Rev. John B. Simpson
George S. Smith Jr.
 

Class of 1968

Mr. Kenneth W. Bielemeier
Mr. Leif P. Carlson
Mr. Thomas W. Flinn
Dennis Fricke
Mrs. Janet E. Hughes Gilbert
Mrs. Christina W. Occhipinti Giles
Mr. Christopher S. Glover III
Barbara Sanders Hanna
Mrs. Catherine Brooks Hauck
Mrs. Linda Snyder Hazinski
James W. Hill Jr.
Nancy E. Dassdorf Hiner
Mrs. Kathryn Cordero Hultquist
Richard Jones
Mr. Frederick G. Konhaus
Dr. Anthony A. Kossiakoff
Ms. Susan E. Kreh
Major John E. Lothes
Mrs. Jo Ann Simmons Meier
Kathleen M. Barndt Mitchell
Ms. Margaret Fish Montgomery
Col. Joseph W. Moran Jr.
Mr. Charles H. Potter II
Mr. David M. Roberts
Mr. R. Craig Roos
Ms. D. A. Silbert
Mr. Ralph F. Smiecinski
Joy Lou Thompson Teter
Mr. Giles E. Wright
 

Class of 1969

The Rev. Charles W. Best
Mrs. Mary Anne Morgan Biggs
Col. Peter D. Brown USAF (Ret)
Mrs. Faith Earl Carlson
Dr. Virginia Prichard Dansby
Mr. D. Drake Dowler
Mr. William W. Duncan
Ruth Cattelle Fotheringham
Mrs. Robin L. Nilsen Fox
Dr. Joseph A. Fry
Mrs. Sandra Sweitzer Fry
Mrs. Gail Davis Greenway
Mr. Michael R. Higgins
Beth Lohman Hilzinger
Fred G. Hilzinger
Michael S. Kader
Ms. Linda Keller-Zierold
Mrs. Patricia Taggart Konhaus
Mrs. Alice Hart Lainhart
Mr. John W. Lainhart IV
Mrs. Susan Wells Lauderbaugh
Patricia D. Moore
Mrs. Suzanne Smith Moran
The Rev. Nicholas B. Morgan
Brig. Gen. Robert M. Murdock USAF (Ret)
Mr. Charles P. Orr Jr.
Dr. Duncan M. Perry
Mr. Lance R. Pledger
Mrs. Susan Kinsey Powell
Mr. Edward C. Purinton
Mrs. Mary Scudder Revell
Mr. Thomas R. Revell
The Rev. Edward R. Rich III
Mr. Michael G. Sheppo
Mrs. Ellen Mills Smith
Mrs. Anita Norton Smyth
Mrs. Ann Stanley Snyder
Mr. Ray A. Snyder
Dale C. Stahle Jr.
Mrs. Sarah J. Spinks Van Metre
Mr. Richard M. Varchetto
Diane "Bunny" Blinco Yorty
 

Class of 1970

Mr. Barry S. Band
Mrs. Carol Yost Band
Mrs. Sharon Schnebly Cappeluti
Dr. John J. Charles
Edward T. Christian Jr.
Mrs. Karen Knowlton Daley
Mr. Frank W. Disharoon Jr.
Mrs. Carol Dapp Farringer
Mrs. Lynne Johnson Glover
Mr. James W. Hancock III*
Carol Evans Hendon
Mrs. Peggy Rice Horisk
Mrs. Janice A. Hutchison
Mrs. Annabel Williams Johnson
Jean Good Kader
Mr. Morris G. Kittle
Mrs. Bonnie Cook Krum
Jarrell Simmons Larew
Tom Michlovic
Mr. Stephen A. Nafe
Mr. Raymond W. Naudain
Mr. William W. Nuttall III
Stuart J. Penman
Mrs. Susan Evert Polino
Mrs. Olivia Hudson Ratcliff
Mrs. Sally Wolffer Roos
Mr. David A. Simione
Mr. Charles A. Straw
Dr. Margaret McMeans Walthall
Mr. Theodore R. Walton
 

Class of 1971

Glenn Alexander
Ms. Gloria Alston
Dr. Lewis L. Atkinson III
Mr. William D. Ballinger
Suzan McClelland Bright
Dave Buerger
Diane Buerger
Mr. John C. Carlson
Mr. James H. Caulfield
Mr. Chumporn Chiochanyont
Mrs. Karen Freshour Chiochanyont
Mr. David A. Coombs
Mrs. Linda C. Schacht Coombs
Mr. James R. Crawford Jr.
Mr. Harvey H. Cross Jr.
Mr. Ronald V. Davies
Dr. Joseph E. Donnelly
Bob Fonorow
Dr. Cynthia A. Gillespie
Mrs. Jane S. Heill
Mr. John F. Herholdt Jr.
Rev. Dr. J. Gregg Hickman II
Mrs. Faye Mitchell McKay
Dr. Ali Moshiri
Mrs. Elizabeth Mitchell Nuttall
Mrs. Patricia C. Kavanagh Parsons
Mrs. Susan B. Niedhammer Phelps
Mr. Samuel G. Polino
Mrs. Sandra Pitman Purinton
David Schoettinger
Mary Patrick Schoettinger
Mrs. Karen Groves Sheppo
Christopher E. Spade
Julie Noble Stahle
Mr. J. Preston Thomas II
Mr. William C. Van Brunt
Mr. Albert W. VanWinkle
Mr. David E. Williams
Mr. Robert A. Wolf
 

Class of 1972

Mr. Thomas W. Allen
Mr. Delmas R. Arbogast
Rose Toler Brown
Mr. F. Jeffrey Bruneau
Mrs. Suzanne R. Courter Carlson
Mr. John L. Caracciolo
Mr. K. Russell Coldren
Mrs. Jennifer J. Klasan Dowler
Mrs. Kathleen Brusso Fisher
Mr. Ronald A. Fragale
Mr. Charles J. Grenci
Mr. Howard W. Hoffman
Mrs. Meredith Duval Jackson
Ms. Donalda J. Jones
Mr. Gary L. Kreps
Mr. Abe D. Lajterman
Mrs. Martha Moats McConnell
Mr. Douglas C. Norman
Mrs. Christina Butch Sanders
Mr. Steven S. Savage
Col. Stanley G. Silverman
Mr. William Smyth
Blaine Steensland
Wendy Mills Steensland
William L. Turner Jr.
Mrs. Dale Ditmars Viernstein
Rev. Karl Viernstein
William F. Volz
Mrs. Ellen G. White
Mr. John J. Zanardelli
 

Class of 1973

Mr. George R. Cline*
Mrs. Susan Henninger Cross
Dr. Polly Keppel Cushman
Mr. Craig M. Eppright
Mr. John A. Evenden
Mrs. Nancy Wilson Evenden
Mrs. Patricia A. Wagner Gow
Mr. Joseph F. Hampel Jr.
Mr. David C. Hart
Elizabeth J. Hauck
Mr. Nils A. Heinke
Nancy Rath Henderson
William Henderson
Ms. Renee A. Hofer
The Rev. William W. Humphreys
Ms. Karen A. Koons
Mr. Jeffrey F. Krizan
Mr. David B. Martin
Mrs. Susan Bennett McGuire
Mr. Donald C. McMahon
Mr. Frank A. Miller
Lt. Col. Karen Harger Myrick
Ms. Marlyne I. Pugel O'Malley
Mrs. Susan B. Cramer Rotondo
Mr. Ronald A. Shipley
Mr. Richard A. Sittler
Mr. Timothy H. Smith
Donald L. Teter
Mr. William Tomanek
Lt. Col. John G. Townsend
Mr. Geoffrey H. Walker
Mr. James D. Wells SPHR IRMA-CP
 

Class of 1974

Mr. David J. Alexander
Mr. James Bialek
Mr. David A. Blaszczak
Mr. Clifford J. Decker
Mrs. Pamela A. Malkmes Decker
Mr. Richard S. Glass
Mike Judge
Mr. Robert G. Kerr
Mr. C. Kerr Kump
Mr. Glenn D. Kvidahl
Bob Mays
Mr. Anthony G. Mumblow
Mr. Jack A. Nagle
Carol L. Obermann
Patricia L. Bartlett Owen
Ms. Mary E. (Mickey) Owens
Mr. Charles A. Rice Jr.
Antonio Rutigliano PhD
Jim Sautter
Mrs. Julia L. White Smail
Mr. John R. Wenzel
 

Class of 1975

Mr. Mark S. Barber
Mr. Scott D. Bentley
Jeff L. Buckwalter
Mrs. Radha Chandran
Mrs. Judith A. Snatchko Cornman
Conn Davis
Mr. Peter H. Dougherty
Mr. Mark C. Forbes
Mr. Frank J. Porter
Mrs. Connie S. Nofsinger Stein
Mrs. Geraldine Nocera Stier
Mr. David K. Travers
Mrs. Rebecca L. Hollowood Veltre
David A. Warnock
Mr. Kenneth J. Welsh
 

Class of 1976

Debi Behm Davis
Mr. John G. DeBease
Robert B. Frazier
Mr. Harry L. Freed
Miss Laura E. Hill
Mrs. Karen Reynolds Kadel
Mrs. Sharon M. Koncsol Michael
Mr. Edward D. Park
Joy A. Petersen
Mr. Stephen V. Pittman
Mr. Charles A. Preusch
Mrs. Elizabeth E. Boniface Smith
R.G. Steffens
Mrs. Diana Conrad Vannoy
Mr. Brian Paul Whelan
 

Class of 1977

Mrs. Joyce A. Bonner Burky
Mr. John L. Galbreath
Dr. Bijan J. Goodarzi
Mrs. Linda C. Thompson Harper
Kenneth T. Hart
Mr. Kerry P. Magee
Ms. Sally A. McCauley
Mr. Jay Rector
Mr. Larry Zwickel
 

Class of 1978

Dr. Walter J. Alvarez
Mrs. Mildred L. Bava Bennett
Mr. Ernest R. Burky
Jaime McGee Cupp
Mrs. Cheryl L. Hamrick Fridley
Mr. T. Richard Harvey
Mrs. Paula Hepler Heinke
Mrs. Ruth M. Hepler
Mr. Norman H. Hogeland
The Rev. Janine Hardy Howard
Mr. Paul E. Hull
Mrs. Jennifer Kirby Jeter
Karen Cowen Long
Ms. Vicki Lunde Rodriguez
Mrs. Sherri E. Bennett Marstiller
Mr. David S. Rogers
Mr. Jay J. Silverman
Bruce M. Walk
 

Class of 1979

Ms. Liz Johnson Casazza
Mr. Lawrence G. DeVault
Dr. Thomas P. Ditty
Ms. Ruth Simmons Eye
Mr. Warner C. Forbes Jr.
Ms. Dixie Goff Gutmann
Ms. Rebecca J. Hammer
The Rev. Leon H. Hevener
Mr. Randy L. Lear
Mrs. Rebecca Cox Magee
Mr. Frank P. Micalizzi
Mrs. Hilary Lutz Micalizzi
Mr. Robert J. Murphy III
Debora S. Robinson
Mrs. Deborah J. Feather Wright
 

Class of 1980

Barbara Mitchell Ballou
Mr. Mitchel E. Bernstein
Mr. Nicholas B. Blanton
Mr. Robert L. Burke
Mr. Steven W. Dale
Dr. Mary Ann DeLuca
Mr. Stephen W. Dieringer
Mrs. Ruth A. Sorice Fenton
William L. Kays
Ed  Long
Mrs. Susan D. Byrd Lubert
Mr. Clifford E. Marstiller
Mrs. Mary Murphy Maybury
Eileen Eschbach Monastersky
Mrs. Robin Camp Rector
Ms. Tanya Kittle Shelton
Mr. William D. Steinberg
Mr. Glen E. Tsaparas
Ms. Jacquette M. Ward
Mr. Gary M. Zahn
 

Class of 1981

Dawn Hughes Brandstrom
Mr. Greg W. Brown
Sam Calello
Laura Constantine
Mrs. Kaelu Tolley Cooley
Mrs. Rita Cuff Dieringer
Mr. Harry W. Fenton
Mrs. M. Deborah Fragale
Craig Hamilton
Ted R. Henry
Mr. David S. Hoag
Ms. Lois C. Konkle
Mr. Stephen E. Maybury
Mrs. Jo-Anne Jenkins McCoy
Ms. Cheryl M. Gilchrist Murphy
Mrs. Jennifer Liveright Murphy
Mrs. Diane L. Matlack Noel
Mr. Bradford V. Nye
Ken Phillips
Ms. Leslie A. Shantz
Mr. Philip C. Tomblyn
Mrs. Carol Schmick Trice
Ms. Linda L. Vance
Mr. William E. Welsh
Mr. William J. West
Mrs. Catherine A. Wilkinson Zahn
Mr. Peter E. Zelov
 

Class of 1982

Mrs. Dannah M. Lapin Beauregard
Cindy L. Blough
Mr. Craig K. Deemer
Mrs. Judith L. Deemer
Ms. Lisa C. Newton Garris
Robert A. Harvey
Mr. Leonard C. Knight
Mr. Eric J. Nilsen
Maribeth Headley-Robenolt
Carmel L. Shearer
Mrs. Norma Wright Teta
Mr. Patrick Varchetto
Mrs. Theresa Edmunds Whiteside
 

Class of 1983

Mr. Charles E. Adams
Mr. Martin D. Allen
Mrs. Ruth T. Boorady Bloom
Dr. Donna R. Carr
Mr. Douglas K. Chappel
Mr. Eric M. Davis
Timothy S. Edwards
Sarah C. Fulcher
Mr. Barry A. Greene
Michael L. Hall
Mr. David C. Kirby
Mrs. M. Leann White Lesser
Mr. M. Scott Loane
Ms. Melissa Hambrick Luce
Mr. Cliff J. Neese
Mrs. Deborah D. Gawthrop Neese
Mrs. Susan E. Quick Nilsen
Mrs. Bonnadette M. Bull O'Brien
Mr. David P. O'Brien Sr.
Mr. Reginald Owens
Ms. C. Joan Parker
Miss Jane F. Polcen
Mr. Eugene W. Scherich
Mrs. Donna J. Lambert Schoonover
Mrs. Anita F. Kendell Talbott
Mrs. Laurie A. Freuler Thompson
Mrs. Tracy L. Smith Topolosky
Mr. Brice E. Williams
Mrs. Karen L. Cost Wilmoth
 

Class of 1984

Mrs. Nancy J. Wilderotter Adams
Michele Amendola
Dr. Paul A. Ogrinz
Mrs. Lynne M. Schaefermeyer
Dr. Alan D. Stemple
Mrs. Nancy J. Timpert-Semple
 

Class of 1985

Mrs. Leslie R. Eckhof Aitcheson
Ms. Patricia A. Bennett
Mr. Muhammad A. Chaudhry
Cathy Cole
Dr. Kimberly M. Farry
Mendy Alt Marshall
Mr. James T. Steen
Mrs. Marcella McDonnell Stevens
Mr. John F. Tadler
 

Class of 1986

Chip Carr
Mr. John V. Kemble III
Mr. Kevin F. Kilgore
Mr. David R. Lacey
Dan Lind
Ms. Eva L. Markley
J. Steven Moore
Mr. John S. Moyer
Chris Nice
Terri Woodbridge Nice
Dr. Peter T. Okun
Mrs. Jill M. Shoemaker Owen
Ms. Robin Jo White Rybczynski
Mrs. Nola Lucas Stull
Mr. Jason F. Sugarman
Mrs. M. Colleen Stevens Sugarman
Mrs. Phyllis L. Rebich Teter
Mrs. Monica I. Guye Varchetto
Mrs. Ann M. Tinney Watson
 

Class of 1987

Mr. Clark W. Bowman
Ms. Tammie Taylor Bowman
Mrs. Pamela S. Young Farino
Joy Filiatrault Lind
Dr. Leon P. Michos
Mr. Abiodun S. Oyewole
 

Class of 1988

Ann LaBresque Baird
Mr. D. Lee Beard III
Dr. William C. Boggess Jr.
Michele DeBerry
Patricia Gorman
Miss Theodora R. Gray
Mr. William A. Lipps
Mrs. Lisbet T. Okun
Nancy R. Peterson
Mrs. Mary Harvey Tadler
Mr. Roy B. Teter
Mr. Mark E. Vermette
 

Class of 1989

Steven Bohner
Mr. James Z. Fritz
Mr. Tharon L. Jack II
Vince Kilduff
Mr. Troy G. Newbraugh
Ms. Ashley Thomas
Rev. Barry G. Young
 

Class of 1990

Marilynn Cuonzo
Mr. H. Flint Engleman II
Mr. Richard L. Hoffman
Miss Spring R. Jones
Dr. Ulrike Klotz
Rev. Chris Moore-Keish
Mrs. Jinni L. Williams Newing
Mr. James D. Queener
Mrs. Cynthia Reed Ramsay
Mr. Larry G. Smith
Mr. William Steinitz
 

Class of 1991

Mr. Edwin L. Curry III
Mrs. Heather K. Ulrich Fritz
Mrs. Rachel E. Halperin Montgomery
Mrs. Joyce M. Booth Nestor
Mr. Scott R. Stonesifer
 

Class of 1992

Mrs. Kris L. Horvat Curry
Mrs. Catherine N. Garnett Engleman
Mr. Cornelius E. Keenan
Jennie Grose Livingston
Ken Livingston
Stephen Long
Mrs. Diana L. Cassell Nelson
Mr. James F. Pevarnik
Mr. Bradley J. Scheck
Mrs. Judith A. Weese
 

Class of 1993

Mr. Daniel W. Court
Mrs. Dianne Dolly Foster
Mr. Douglas A. Homer
Miss Deborah F. Rice
Mrs. Amelia C. Bosworth Rossi
Mr. Scott H. Sanders
Janet Slaugenhaupt Toth
Mr. Stephen M. Wilkens
 

Class of 1994

Brenda Burr Cantley
Mr. Jason J. Gatt
Mrs. Laura S. Lengowski Georgiadis
Mrs. J. Renee Teter Heckel
Mrs. Matthew R. Livingston
Mrs. Karen L. Cadwallader Wilkens
Jeanine Stivers Zurbuch
 

Class of 1995

Mr. Frederick P. Carter
Mr. Matthew T. Davis
Mrs. Daisy DeWeese-Gatt
Miss Jennifer L. Keim
Mr. Conway Li
Mr. Stuart G. Peters
Mrs. Darlene A. Smith Roy
 

Class of 1996

Mrs. Chantell D. Sheets Coby
Mr. Eric J. Kirkpatrick
Mrs. Jody M. Park Logar
Mr. Deven J. Majkowski
Ms. Susan M. Bunner McMillon
 

Class of 1997

Mr. Otis H. Cutshaw III
Tim Davis
Mr. Matthew J. Devaney
Mrs. Deanna L. DeWeese English
Mrs. Rebecca J. Heinzerling Passero
Mr. Jeff C. Tacina
 

Class of 1998

Mrs. Kelli D. Bachtel
Mrs. Rebecca M. Kalar Nestor
Molly Legg Propst
 

Class of 1999

Mr. A. Patrick Gray
Ms. Janet L. Gould Smarr
Mr. Cory R. Wagner
 

Class of 2000

Ms. Carolynn C. Chlada
Mr. Willem F. de Klerk
Ms. Kara L. Fox
Dr. Brian E. Sayre
 

Class of 2001

Mr. Timothy D. Geier
Mrs. Erin E. Gamrod Melbert
Mr. Matthew D. Melbert
Mrs. LaDonna Rosencrance
Mr. K. J. Shaffer
 

Class of 2002

Dennis E. Calain
Ms. Elizabeth E. P. McCord
Ms. Gail M. Rasor
 

Class of 2003

Robert F. Baylor
Mr. Nathaniel Bonnell
Mr. Robert R. Cook
Mr. Zackery O. Proudfoot
Ms. Lisa M. Senic
 

Class of 2004

Mrs. Christina L. Fischl Bonnell
Mr. Jeremy A. Golston
Ms. Christine M. Hanna
Mrs. Melissa R. Bonner Harlan
Mr. Stephen M. Velott
Mr. Wesley E. Withrow
 

Class of 2005

Mr. S. Clark Evans
Mrs. Kathleen M. Parks-McIe
Ms. Cristine A. Patrick
Mr. Gary J. VanDevender
 

Class of 2006

Maryalice K. Beal
Ms. Kathryn T. Bright
Ms. Ashley M. Ellis
Mrs. Amanda Chadwick Larkin
Mr. Mark T. Ruscello
 

Class of 2007

Mrs. Jacquelyn S. Cross
Mr. Matthew A. Summers
 

Class of 2008

Ms. Laura D. Bonser
Mr. Kylee L. Griffith
Ms. Silvia B. Triplett
 

Class of 2009

Ms. Danielle M. Adkisson
Mr. Andrew B. Baptista
Mr. Matthew C. Beziat
Ms. Rhonda Cooper
Ms. Heidi Corll
Mr. Patrick L. Dunnagan
Ms. Emilie R. Humes
Ms. Susan A. Kolb
Mrs. Debra A. Gill Richardson
Brittney Wilson
 

Class of 2010

Ms. Keri L. Dennison
Mr. Cory Dillinger
Mrs. Amber D. Vineyard Evans
Mr. Elvis J. Hedji
Mr. James H. Kpainay
Ms. Jacqueline E. Krum
Mr. Samuel K. Leach Jr.
Jacob Palm
Mrs. Valerie Ables Posey
Mr. Joel J. Richardson
Ms. Kristen J. Schemering
Mr. Nathan Smith
Mrs. Jessy N. Pifer Vandevender
Erin M. Wamsley
 

Class of 2011

Mr. Carl Bolyard
Mr. Lyle A. Coutts
Ms. Nicole Dant
Ms. Megan Dulik
Ms. Debra L. Marlinghaus Rencich
 

Class of 2012

Mr. Charles E. Adams
Mrs. Deborah Larkin
Mr. Joshua T. Larkin
Mrs. Adwina J. Morgan